Kościół w niewielkim Obiechowie znajdziesz na placu przy skrzyżowaniu dwóch głównych dróg w miejscowości. Choć sercem całego założenia sakralnego jest drewniana świątynia, Twoją uwagę przyciągną z pewnością także murowane elementy.
Obecny kościół pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku. Zbudowano go na polecenie Katarzyny Mieroszewskiej. Dzieła dokończył jej syn, Józef, który otoczył kościół murem ze stacjami drogi krzyżowej. Od strony wschodniej natomiast kazał wznieść tak zwane Mausoleum. To murowana świątynia, której bryła i czterokolumnowa dekoracja przypomina antyczną świątynię.
Wracając do samego kościoła - składa się on z korpusu nawowego i drewnianego prezbiterium. Przylegają do niego kaplica i murowana zakrystia, która zakłóca nieco harmonię całej budowli.
Funkcję kruchty spełnia tutaj przylegająca do kościoła dzwonnica, którą wieńczy dekoracyjny, ośmioboczny hełm.
Jeśli masz chwilę - zajrzyj do wnętrza. Znajdziesz tu między innymi organy z końca XVII wieku, a zatem znacznie starsze od obiechowskiej świątyni. Zwróć też uwagę na ołtarze, w których z pewnością rozpoznasz wizerunki Matki Boskiej oraz świętego Antoniego.