O platformie

Platforma „Świętokrzyskie szlaki turystyczne” prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie województwa świętokrzyskiego oraz powiązane z nimi miejsca atrakcyjne turystycznie. Integralną częścią systemu jest portal turystyczny oraz aplikacja mobilna, które korzystają z tych samych danych o obiektach i szlakach.

Projekt został zrealizowany ze środków Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Zarządem Głównym PTTK, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie oraz Oddziałem Świętokrzyskim PTTK w Kielcach. Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu.

Aplikacja wraz z portalem mają na celu popularyzację turystyki aktywnej, wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów oraz wdrożenie nowego produktu turystycznego w postaci regionalnego systemu szlaków turystycznych.
Platforma umożliwia przeglądanie na mapie różnego rodzaju szlaków znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Daje dostęp do wielu przydatnych informacji. System wyświetli turyście profil wysokościowy, kolor oznakowania w terenie, a także dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Wszystkie szlaki dostępne na platformie zostały zaznaczone zbiorczo (ale z możliwością filtrowania wg rodzaju) na mapie, różnymi kolorami, odpowiadającymi kolorom szlaku w terenie.
Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Wśród nich są m.in. Świętokrzyski Park Narodowy, Rezerwat Krzemionki czy najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, Łysica. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat miejscowości, przez które przebiegają szlaki, takich jak Sandomierz, Kielce, Chęciny czy Busko-Zdrój.

Portal umożliwia intuicyjne planowanie wycieczek z wykorzystaniem planera tras, zarówno po szlakach, jak i narysowanych poza szlakami. Z kolei aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS i działa w trybie offline.

Aplikację mobilną można pobrać ze sklepów Google Play i Appstore

Administrator platformy

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
al. IX Wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel. 41 342 15 38
e-mail: grzegorz.szczesny@sejmik.kielce.pl

COTG
31-010 Kraków,
ul. Jagiellońska 6
tel. 12 422 28 40
e-mail: poczta@cotg.pttk.pl

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...