Aplikacja mobilna Android i iOS

Aplikacja

Aplikacja prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie województwa świętokrzyskiego oraz powiązane z nimi miejsca atrakcyjne turystycznie.

Aplikacja mobilna Świętokrzyskie Szlaki Turystyczne została zrealizowana ze środków Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Zarządem Głównym PTTK, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie oraz Oddziałem Świętokrzyskim PTTK w Kielcach. Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu. Aplikacja korzysta z tych samych danych o obiektach i szlakach, które są prezentowane na stronie znajdującej się pod adresem www.swietokrzyskie.szlaki.pttk.pl. Aplikacja wraz z portalem mają na celu popularyzację turystyki aktywnej, wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów oraz wdrożenie nowego produktu turystycznego w postaci regionalnego systemu szlaków turystycznych.

Aplikacja mobilna umożliwia przeglądanie na mapie rożnego rodzaju szlaków znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Daje dostęp do wielu przydatnych informacji. Aplikacja wyświetli turyście profil wysokościowy, kolor oznakowania w terenie, a także dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Wszystkie szlaki dostępne w aplikacji zostały zaznaczone zbiorczo na mapie, różnymi kolorami, odpowiadającymi kolorom szlaku w terenie.

Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Wśród nich są m.in. Świętokrzyski Park Narodowy, Rezerwat Krzemionki czy najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, Łysica. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat miejscowości, przez które przebiegają szlaki takich jak Sandomierz, Kielce, Chęciny, Busko-Zdrój.

Aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS i działa w trybie offline.

Aplikację mobilną można pobrać ze sklepów Google Play i AppStore.

 
 
Aplikacja RATUNEK
(powiadomienie TOPR, GOPR lub WOPR).
 
Wyruszasz w góry, na szlak lub nad wodę? Czy masz już aplikację RATUNEK?
Umożliw pomoc sobie i ratownikom.
 
Kliknij i pobierz ją teraz:
 

  

Na ratunek

Pobierz aplikację

Gazeta Górska
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...