Barcza - Bukowa Góra ŚPN

dystans (km) wysokość m n.p.m.
pieszy, żółty
10,7 km
3h 30min
↗ 334 m
↘ 202 m
A Barcza
B Bukowa Góra ŚPN

Szlak przebiega w bardzo malowniczym terenie, mało uczęszczanymi leśnymi ostępami. Łączy atrakcje geologiczne Bukowej Góry (wychodnia skalna znajduje się w odległości ok. 200m od początku szlaku przy szlaku zielonym) z walorami przyrodniczymi. Leśne ostępy zachwycają ciszą, spokojem i dzikością. Pod koniec szlaku w Barczy szlak prowadzi obok rezerwatu przyrody Barcza. Na trasie występuje kilka punktów, z których roztacza się piękna panorama na południe na Grzbiet Krajeński i Pasmo Łysogórskie.

Szlak rozpoczyna się na grzbiecie Bukowej Góry ok. 100 m od wychodni skalnych. Szlak kończy się w Barczy tuż przy węźle drogowym Barcza na przystanku autobusowym. Zarówno początek jak i koniec szlaku są oznakowane zgodnie z instrukcją znakowania szlaków turystycznych PTTK tj. białą kropką z kółkiem, którego barwa odpowiada kolorowi szlaku (żółty).

Kilometraż wg ważniejszych miejscowości i punktów na szlaku

Bukowa Góra – droga Występa - Psary 0,3 km - pętla linii nr 12 w Klonowie 2,3 km - gajówka Klonów 4,8 km - Barcza Góra 7,5 km - Przystanek PKS w Barczy 10,9 km

Zarządca szlaku

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach
ul. Sienkiewicza 29
25-007 Kielce  
www.pttkkielce.pl
biuro@pttkkielce.pl

Na szlaku

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...