Gospodarstwo Rybackie w Górkach – gospodarka stawowa na tym obszarze rozwinęła się około 250 lat temu, lecz nie wyklucza się, że jej początki sięgają okresu średniowiecza. Gospodarstwo rybackie w Górkach obejmuje 34 stawy rybne, z których największe to: "Staw Królewski", "Staw Litewski", "Hetman", "Staw Krakowski", "Marian" czy "Kasztelan". Tym samym stanowi największą hodowlę w województwie świętokrzyskim oraz jedną z największych w Polsce południowo – wschodniej. Prowadzona jest tutaj hodowla takich ryb jak: karp, amur, tołpyga, szczupak, okoń, lin, sandacz, karaś. Gospodarstwo Górki jest położone na obszarach o unikalnych walorach przyrodniczych – stawy wraz z przyległymi łąkami i mokradłami doliny Nidy stanowią jedną z najważniejszych w Polsce ostoi ptaków wodno – błotnych. Prowadzona na tym terenie zrównoważona gospodarka stawowa w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony przyrody, przede wszystkim poprzez zapewnienie siedlisk lęgowych dla dużych populacji ptaków, płazów i bezkręgowców wodnych.
Łowisko Ostoja Górecka - położenie łowiska z dala od drogi, w pięknej okolicy sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. W pięknych okolicznościach przyrody można łowić karpie, sumy, szczupaki, sandacze czy amury. Wielkość Łowiska wynosi 4,8ha, a średnia głębokość stawów to 1,5 m. Łowisko posiada 42 stanowiska. Dla każdego wędkarza przeznaczone jest 15-metrowe stanowisko. Właściciele Łowiska zapraszają zarówno wędkarzy indywidualnych jak i zorganizowane grupy oraz rodziny. Istnieje możliwość kilkudniowego pobytu z campingiem lub namiotem.
Normobaria – na terenie gospodarstwa funkcjonuje komora normobaryczna stanowiąca najnowszą metodę tlenoterapii. Komora – to pomieszczenie, w którym ciśnienie powietrza, poziom tlenu, stężenie dwutlenku węgla i zawartość wodoru są dokładnie regulowane, aby stworzyć unikalne środowisko, które może być wykorzystywane do celów terapeutycznych.
Gospodarstwo Rybackie Górki, Górki, 28 – 160 Wiślica (teren gospodarstwa to teren prywatny, w przypadku zamkniętego szlabanu należy kontaktować się z właścicielem tel. 519 163 835), łowisko (od maja do października), tel. 519 184 784, Normobaria (cały rok), tel. 570 664 416, https://www.facebook.com/gospodarstworybackiegorki/, https://www.facebook.com/normobariagorki