ARS OLD CAR – Muzeum Motoryzacji

ul. Słoneczna 2A, 26-060 Wolica
50°44'52"N 20°28'11"E (50.747916, 20.469758)

ARS OLD CAR – Muzeum Motoryzacji to przedsięwzięcie rodzinne, które zrodziło się z zainteresowania turystyką, podróżami oraz wyjątkową słabością do Citroena 2CV.

Jest to miejsce zaskakującej rozrywki dla osób w każdym wieku i niezależnie od płci.

Miejsce to nie przypomina klasycznego muzeum motoryzacji, ponieważ samochody są tu tylko pretekstem do zabawnych i humorystycznych opowieści nie tylko o nich, ale również o okolicy, jej mieszkańcach, pobliskich atrakcjach i ciekawostkach historycznych.

W ARS OLD CAR historia przeplata się z nowoczesnością, w trakcie przejażdżki Żukiem strażackim docieramy do ruin Willi Hempla, gdzie poznajemy jej historię, a następnie zwiedzamy ją od środka w wirtualnym świecie za pomocą specjalnych okularów VR.

Samochód Citroen 2CV, który rozsławiła seria filmów z niezapomnianym Louis de Funes, jest motywem przewodnim w Muzeum, poza tym można obejrzeć bogatą kolekcją różnego rodzaju gadżetów, obrazów, modeli samochodów, Wycinanki Dudały, autografy znanych postaci – miłośników 2CV oraz niezwykłą kolekcją samochodów szydełkowanych. Na spragnionych czeka kawa z „opony” oraz „Pitna Benzyna”.

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...