Baseny Mineralne w Solcu - Zdroju

ul. Partyzantów 18, 28-131 Solec-Zdrój
50°21'35"N 20°53'05"E (50.35985, 20.884833)

Nie ma nic niezwykłego w tym, że w uzdrowisku znajduje się basen. Ale jeśli basen ten wypełnia wysokozmineralizowana termalna woda siarczkowa - wtedy mamy do czynienia z miejscem niezwykłym, z którego dobrodziejstwa trzeba skorzystać - dla ciała i ducha!

Naturalnie ciepła i pełna dobra - taka jest woda wypełniająca soleckie baseny. Pochodzi ona ze źródła Malina, które słynie z wody o największej na świecie zawartości aktywnych związków siarki. Solec-Zdrój to zatem miejsce, w którym w pełni przekonasz się, czym w praktyce jest idea SPA - sanus per aquam, czyli zdrowy przez wodę. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Poczuj się swobodnie w basenie rekreacyjnym lub skorzystaj z jednego z torów na basenie pływackim. Z soleckiej wody korzystać mogą też najmłodsi, na których czeka specjalna strefa pełna wodnych atrakcji. Relaks i wyciszenie przyniesie basen z leczniczą solanką siarczkową.

Niezwykle ciepła woda o specyficznym zapachu i barwie ma zbawienne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pomaga w leczeniu wielu schorzeń związanych z układem ruchu, zaburzeniami neurologicznymi czy metabolicznymi. Zbawienna jest także panująca w basenie atmosfera spokoju i relaksu.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...